fbpx

Ilustracje

Ilustracje – co mogą wnieść do Twojej firmy?

Sztuka ilustracji była znana już w starożytnym Egipcie. Chociaż minęło kilka tysięcy lat, nadal odgrywa ona istotną rolę w naszej kulturze. Niemniej ważną rolę pełni również w marketingu i biznesie. Bardzo często, to właśnie ilustracja jest na „pierwszej linii frontu” i pozwala przykuć uwagę klienta.

puszki z napojem energetyczny engine
Ilustracje do "Engie"

Znaczenie ilustracji w identyfikacji wizualnej firmy

 

Przez identyfikację wizualną rozumiemy narzędzie służące do rozwoju wizerunku marki. Termin ten określa ogół elementów stosowanych w firmie, których celem jest jej wyróżnienie na tle konkurencji. Ponadto identyfikacja wizualna ujednolica strukturę firmy. Sprawia, że jest ona lepiej rozpoznawalna i postrzegana zarówno przez podmioty zewnętrzne jak i pracowników.
Wyobraźmy sobie sytuację, że na każdym dworcu kolejowym kasa biletowa lub poczekalnia jest oznaczona innym symbolem, konduktorzy ubierają się według własnego uznania, a tabliczki wskazujące perony i rozkłady jazdy mają inne kolory. Brak usystematyzowania pewnych kwestii wprowadza chaos, zamieszanie i brak spójności. Dodatkowo w umyśle klienta, podświadomie kreuje się niekorzystny wizerunek firmy. Dlatego, tak ważna jest identyfikacja wizualna. Praca ilustratora w tym obszarze może być wykorzystana przy:

• tworzeniu logo
• ustaleniu spójnej kolorystyki
• ustaleniu kroju pisma
• projektowaniu wnętrz
projektowaniu opakowań
• tworzeniu materiałów promocyjnych
• przygotowaniu Księgi Identyfikacji Wizualnej

Ilustrator poza samą pracą związaną z tworzeniem ilustracji, stanowi także nieodłączny element konsultacji i wsparcia merytorycznego podczas przygotowywania strategii brandingowej.

masło orzechowe On my way!
Ilustracje do "On my way!"

Jaką wartość wnosi ilustracja?

 

Nie bez powodu mówi się, że ludzie kupują oczami. Jedna dobra ilustracja reklamowa jest w stanie wyrazić więcej niż tysiąc słów. Ciągły pęd i nadmiar informacji sprawiają, że ludzie szukają najprostszej formy przekazu, a ilustracja idealnie się do tego nadaje. Nasz zespół doświadczonych ilustratorów, podchodzi do zlecenia w sposób kreatywny i kompleksowy. Ilustracje przez nich tworzone, zawsze charakteryzują się oryginalnością i są spójne ze stylem marki.
Praca ilustratora może zostać wykorzystana na wielu płaszczyznach. Począwszy od logo, przez firmową symbolikę, po web-design. Ilustracja odgrywa bardzo ważną rolę w identyfikacji wizualnej, która stanowi jeden z podstawowych elementów budowania tożsamości firmy.

wizualizacja opakowania gry planszowej super skills
Ilustracje do "Super Skills"

Co to jest Księga Identyfikacji Wizualnej i czy jest potrzebna w firmie?
Księga Identyfikacji Wizualnej jest to dokument, szczegółowo opisujący identyfikację wizualną firmy, dzięki czemu możliwe jest budowanie jej spójnego wizerunku. Księga określa takie elementy jak:

• logo firmy
• kolory firmowe,
• typografie firmowe,
• druki firmowe (wzór pism, koperty, dokumenty handlowe itp.)
• materiały reklamowe
• szablony prezentacji
• uniformy pracownicze
• identyfikatory pracownicze
• oznakowanie środków transportu,
• wnętrze biur, lokali gastronomicznych, punktów sprzedaży itp.
• informacja wizualna (piktogramy, tablice informacyjne, szyldy)
• inne elementy identyfikacji wizualnej.

Księga Identyfikacji Wizualnej obejmuje swoim zakresem cały obszar związany z identyfikacją wizualną. W przypadku małych firm, łatwiej jest zapanować nad tą kwestią i może nie być ona aż tak problematyczna. Natomiast w przypadku wielkich marek, Księga Identyfikacji Wizualnej powinna być tworzona obowiązkowo. Jasno sprecyzowany przekaz o wymaganiach dotyczących identyfikacji wizualnej, pozwoli na ograniczenie zamieszania i pozwoli zachować spójność w organizacji.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT