fbpx

Web-design stron internetowych

Web-design strony internetowej – czy na pewno jest potrzebny?

Rozwój technologii sprawił, że tradycyjny przekaz informacji coraz częściej przegrywa z jego cyfrowym odpowiednikiem i powoli odchodzi do lamusa. Dlatego właśnie, tak istotnym elementem są profesjonalne strony www. Podstawowym narzędziem do szukania produktów i usług w dzisiejszych czasach jest internet. Pandemia Covid-19 pokazała, jak ważną rolę odgrywa on we współczesnym społeczeństwie. Dowiodła także, jak istotne jest odpowiednie zaprezentowanie swojej marki w sieci. Web-design strony internetowej jest ważnym punktem styku identyfikacji wizualnej marki.

Web-design strony internetowej to w obecnych czasach konieczność.  Dostęp miliardów ludzi na świecie do internetu sprawia, że walka o klienta zmieniła swoje oblicze, a konkurencja na rynku jeszcze nigdy nie była tak duża. Nie możesz zatem pozwolić na to, aby Ciebie tam zabrakło.

ręka trzyma smartfon

Czym są makiety UI/UX?

Wszystkie strony które tworzymy, opracowujemy najpierw w oparciu o makiety UI i UX. Dwa słowa wyjaśnienia czym właściwie jest UI i UX.

UI – user interface (interfejs użytkownika)  – jest to obszar na którym dochodzi do interakcji człowiek-maszyna.

UX – user experience (doświadczenie użytkownika) – w ten sposób określamy doświadczenia użytkownika w czasie korzystania z produktu.

Tworzenie makiety to proces w trakcie którego powstaje projekt strony www. Makieta jest odzwierciedleniem pragnień zamawiającego. Na tym etapie budowany jest schemat strony, wzajemne zależności i najważniejsze elementy, które następnie będą wdrażane w życie.

Opracowanie projektu strony internetowej dla „Freeco”
Opracowanie projektu strony internetowej dla „Freeco”

Jakie znaczenie odgrywa web-design dla firmy?

Przez web-design rozumiemy tworzenie stron internetowych zgodnie z przyjętym projektem. W ramach prac projektowych przygotowywany jest interfejs użytkownika, a także uwzględniane są wszystkie aspekty, mające wpływ m.in. na funkcjonalność, transparentność i estetykę docelowej strony internetowej. Musimy pamiętać, że strona internetowa jest naszą wizytówką i w wielu przypadkach będzie to pierwszy kontakt potencjalnego klienta z naszą firmą

Niedbała szata graficzna, źle rozplanowana treść, niedopracowana nawigacja, wszystkie te z pozoru drobne detale mogą mieć finalnie odzwierciedlenie, czy oglądający stronę klient skorzysta z naszych usług czy też nie. Często przedsiębiorcy nie doceniają znaczenia strony internetowej w biznesie. Jest to wielki błąd.

Współczesna technologia, co prawda umożliwia tworzenie stron internetowych wykorzystując w tym celu gotowe szablony, jednak prace te zdecydowanie lepiej powierzyć profesjonalnej firmie zajmującej się web-designem. Nasz zespół specjalistów znakomicie wykorzysta posiadane doświadczenia, aby Twoja strona wyróżniała się na tle konkurencji.

Opracowanie projektu strony internetowej dla „3biker”
Opracowanie projektu strony internetowej dla „3biker”

Jaki przebieg ma tworzenie stron internetowych?

Tworzenie stron internetowych to proces, który z jednej strony wymaga znajomości języków programowania takich jak HTML, CSS, PHP lub JavaScript, z drugiej strony potrzebne jest niesamowite wyczucie estetyczne i przestrzenne, aby stworzyć interesujący układ i szatę graficzną. Dodatkowym elementem mającym wpływ na jakość strony będzie znajdująca się na niej treść. Musi być ona merytoryczna, interesująca, chwytliwa i odpowiednio przygotowana pod SEO.

Z uwagi na szeroki zakres prac, profesjonalne strony www tworzone są praktycznie tylko przez wyspecjalizowanych w tym celu web-designerów. We współpracy z copywriterami są oni w stanie stworzyć wyjątkową i przykuwającą uwagę stronę internetową, która będzie należycie reprezentowała Twoją firmę.

Oto jak przebiega proces tworzenia strony internetowej:

  • ustalenie z zamawiającym zakresu prac i najważniejszych obszarów strony
  • przygotowanie wersji graficznej projektu w oparciu o przyjętą strategię marketingową lub według wytycznych klienta
  • prace programistyczne (Back-end)
  • omówienie z klientem wersji testowej i wskazanie obszarów do poprawy
  • w razie potrzeby integracja z zewnętrznymi systemami
  • instalacja przygotowanej strony na serwerze klienta

 

Bardzo ważne jest także pozycjonowanie strony internetowej, czyli tzw. SEO (Search Engine Optimalization). Im wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania tym większe prawdopodobieństwo, że potencjalny klient odwiedzi naszą stronę. Jest to aspekt o który koniecznie trzeba zadbać.

Ostatni, ale nie mniej ważny element, polega na tym, aby stworzyć web-design strony internetowej spójny z przyjętą strategią rozwoju marki. Strona www nie może stanowić odrębnego bytu. Jeżeli pozycjonujemy swój „brand” to musimy zadbać, aby web-design był uwzględniony w tym procesie.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT