fbpx

Corporate Identity Twojej Firmy

Corporate Identity – jak tożsamość firmy może wpłynąć na Twój biznes?

Na decyzje podejmowane przez konsumentów, bardzo często wpływ mają liczne czynniki pozacenowe. Jednym z takich czynników będzie Corporate Identity [CI], czyli spójny i przemyślany zespół elementów z którymi identyfikuje się nasze przedsiębiorstwo. Dzięki tożsamości firmy, mamy wpływ na to, jak będzie ona postrzegana przez naszych pracowników, klientów, kontrahentów i szeroko rozumiane otoczenie biznesowe. Budowanie tożsamości firmy to proces, który nie powinien być lekceważony przez właścicieli i menedżerów. Wdrożenie przemyślanej strategii mającej na celu zbudowanie Corporate Identity, może w perspektywie czasu przynieść naszej firmie wymierne korzyści.

 

Czym jest Corporate Identity?

Mówiąc o tożsamości firmy, nie można na nią patrzeć jedynie przez pryzmat pojedynczych elementów składowych, takich jak identyfikacja graficzna marki lub komunikacja wizualna.

Tożsamość to coś więcej. To system wielu elementów, których spójne i przemyślane wdrożenie pozwoli na zaprezentowanie przedsiębiorstwa w sposób wyrazisty. Tym samym spowoduje to, że będzie ono pozytywnie odbierane przez otoczenie.

Kompleksowa strategia tworzenia tożsamości firmy, pozwala na zakomunikowanie tego kim jesteśmy, jaka jest nasza filozofia, czym się zajmujemy oraz dlaczego warto nam zaufać.  Zbudowanie wiarygodnej tożsamości ma wpływ zarówno na relacje wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

wizualizacja identyfikacji wizualnej dla firmy kryptograficznej CoinsPaid
Rozwoj tożsamości korporacyjnej dla firmy kryptograficznej CoinsPaid

Jakie korzyści płyną z tworzenia tożsamości firmy?

Tworzenie tożsamości firmy to proces, który może przynieść naszemu biznesowi wiele korzyści. Do najważniejszych zalet wdrażania Corporate Identity w naszym przedsiębiorstwie możemy zaliczyć:

 • Budowanie zaufania w otoczeniu biznesowym
 • Wyróżnianie się wśród konkurencji
 • Większa wiarygodność
 • Budowanie więzi firmy z pracownikami
 • Rozpoznawalność marki i jej filozofii
 • Nawiązywanie długotrwałych relacji biznesowych
 • Lepsze wyniki sprzedażowe

Jak można zauważyć, tworzenie tożsamości przedsiębiorstwa otwiera wiele możliwości. Przejrzystość i spójność prezentowanych przez firmę wartości sprawia, że w oczach klientów, pracowników, dostawców i inwestorów stajemy się bardziej wiarygodni. Podejmowane działania, w zgodzie z przyjętą filozofią i wyznaczonymi celami, w połączeniu z ujednoliconą, spójną i przemyślaną identyfikacją wizualną sprawią, że nasza marka będzie uchodziła za stabilną i godną zaufania.

Warto przyjrzeć się liderom rynku w różnych branżach. Niektóre firmy od dekad wyznaczają swoje cele, budują filozofię wokół tych celów, a następnie wdrażają odpowiednie techniki identyfikacji graficznej. Dzięki temu, każdy wie czym dana firma się zajmuje, jakie ma priorytety, jaką ścieżką będzie podążać w przyszłości, jakie są warunki pracy itd. Czyni to z nich zaufanych partnerów biznesowych. Na tym właśnie polega moc Corporate Identity.

Opracowanie identyfikacji wizualnej miasta Konina
Opracowanie identyfikacji wizualnej miasta Konina

Jak buduje się Corporate Identity?

Tożsamość firmy buduje skuteczna komunikacja wizualna w połączeniu z przemyślaną komunikacją niewerbalną. Najistotniejsze elementy jakie obejmuje identyfikacja wizualna to:

 • Logotyp
 • Stylistyka używanych czcionek
 • Szeroko rozumiana kolorystyka
 • Punkty styku marki z konsumentami (uniforma, katalogi, stopka mailowa, szyld, opakowanie i t.d.)
 • Wygląd pojazdów lub pomieszczeń
 • Web-design strony

Z kolei do elementów komunikacji werbalnej, odgrywających istotną rolę w budowaniu Corporate Identity możemy zaliczyć:

 • Nazwę firmy
 • Opinie w internecie
 • Artykuły medialne
 • Firmowy blog
 • Opis strony www
 • Hasła reklamowe
 • Sponsoring

Identyfikacja graficzna marki, a także filozofia firmy muszą być spójne. Tylko przemyślana strategia, oparta na poznaniu specyfiki firmy, jej filozofii, konkurencji i otoczeniu biznesowym pozwoli na wypracowanie kreatywnych i skutecznych rozwiązań.

zegar, bluza, logotyp marki
Rozwoj tożsamości korporacyjnej dla Wargaming

Podsumowanie

Jak widać, korzyści płynących z budowania tożsamości firmy jest naprawdę dużo i na pewno warto o nią zadbać. Jest to zagadnienie, które wymaga kompleksowego podejścia do tematu, dlatego warto zlecić jego wdrożenie naszej firmie. Dzięki obiektywizmowi i doświadczeniu naszego zespołu, jesteśmy w stanie w przemyślany i kompleksowy sposób zbudować tożsamość Twojej firmy.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT