fbpx

Projektowanie designu opakowań

Design opakowań

Design opakowań, to obszar odgrywający bardzo istotną rolę w walce o klienta. Ma on na celu tworzenie opakowań w taki sposób, aby wyróżniały się i wzbudzały zainteresowanie jeszcze przed zakupem. W sytuacji, gdy klient ma do wyboru dziesiątki produktów, w zbliżonych cenach, od podobnie rozpoznawalnych marek, to właśnie taki detal jak opakowanie, może przesądzić o wyborze naszego produktu.

Na czym polega projektowanie opakowań?

 

Projektowanie opakowań to proces, który w sposób kompleksowy podchodzi do zagadnienia tworzenia opakowania produktu i promowania marki przy jego wykorzystaniu. Oznacza to, że w czasie projektowania nie można skupiać się tylko na jednym wybranym elemencie opakowania np. grafice. Każdy aspekt musi być dobrze przemyślany i dopasowany do produktu, który kryje się pod opakowaniem. Design opakowań nie powinien być także sprzeczny z filozofią głoszoną przez firmę.
Packaging designer w trakcie przygotowywania projektu opakowania, musi uwzględnić rodzaj materiału z jakiego będzie ono stworzone oraz jego jakość i fakturę, a także grafikę, kolorystykę i opisy tekstowe. Całość oczywiście musi być jak najlepiej dopasowana do oczekiwań klientów. Dobrze zaprojektowane opakowanie charakteryzuje się tym, że konsument rozumie zalety produktu bardzo intuicyjnie.

Projektowanie designu opakowań  image
Projekt opakowania dla marki "Bambuyu"

Dlaczego warto zdecydować się na projektowanie opakowań?

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasza firma może zagwarantować, że projektowanie opakowań będzie odbywać się przy zachowaniu najwyższych standardów. Doskonale rozumiemy jakie są realia rynku oraz jak istotną rolę odgrywa design opakowań we współczesnym świecie. Nasz zespół składający się z ekspertów w swojej branży, dokłada wszelkich starań, aby projektowanie opakowań odzwierciedlało wszelkie oczekiwania zarówno po stronie naszych klientów, jak i po stronie konsumentów.
Kreacje opakowań to efekt finalny, poprzedzony wieloma innymi czynnościami takimi jak: analiza rynku, zbieranie opinii wśród potencjalnych klientów, konsultacje z producentem. Wszystko to ma na celu stworzenie jak najdoskonalszego opakowania. Ważne przy tym jest zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy kosztami produkcji, a atrakcyjnością. Projektowanie opakowań musi zatem uwzględnić z jednej strony oczekiwania konsumenckie, z drugiej strony możliwości produkcyjne po stronie zamawiającego (technologiczne, kosztowe itp.).

Projektowanie designu opakowań  image
Projekt opakowania dla marki "Super Skills"

Co ma na celu design opakowań?

 

Najważniejszym celem jakiemu służą kreacje opakowań, jest stworzenie więzi pomiędzy produktem, a klientem. Więź ta musi być zbudowana w ciągu kilku sekund, w trakcie których, umysł kupującego decyduje czy dany produkt jest atrakcyjny czy nie. Jeżeli klient będzie miał do wyboru kilka podobnie rozpoznawalnych marek albo będzie kupował produkt pierwszy raz, nie znając żadnej marki, to kluczową rolę przy jego wyborze może odegrać opakowanie. Zadaniem dobrze zaprojektowanego opakowania jest przekazanie jak największej ilości informacji na temat produktu w sposób intuicyjny. Opakowanie musi przykuć uwagę klienta przed słowami. Ważne jest pobudzenie jego wyobraźni i emocji w taki sposób, aby podświadomość odegrała kluczową rolę w dokonywanym przez niego wyborze.

Projektowanie designu opakowań  image
Projekt opakowania dla marki "Freeco"

Podsumowanie

 

Projektowanie opakowań to proces wymagający kreatywności i dobrego poznania produktu oraz jego odbiorców. Poza znakomitym wyczuciem estetycznym, wymaga także znajomości materiałów z jakich produkowane są opakowania i ich właściwości. Uwzględnienie wszystkich tych czynników sprawi, że opakowanie nada naszemu produktowi wyjątkowego charakteru i rozbudzi pragnienia klientów.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT