fbpx

Naming,
nazewnictwo
firmy

Dlaczego naming firmy jest tak ważny?

Masz pomysł na nowy biznes, wiesz, jakie usługi lub produkty chcesz wypuścić na rynek, ale zupełnie nie masz koncepcji na nazwę swojej działalności? Nie możesz działać bezimiennie. Nazwa to swego rodzaju obraz, który przedstawia to, co oferujesz. Naming jest bardzo ważną częścią wizerunku firmy, staje się narzędziem komunikacji nie tylko z klientami, ale także z dostawcami, administracją, inwestorami, bankami i innymi partnerami. Różnica między dobrym i złym nazewnictwem może warunkować postrzeganie tych relacji.

Znaczenie namingu dla wizerunku Twojej firmy wzmacnia fakt, że niejednokrotnie będzie to pierwsza rzecz, z którą zetkną się klienci. Dzieje się to w momencie, gdy przeszukują oni internet lub czytają poradnik dotyczący sprzedawanego przez Ciebie produktu lub usługi. Klienci zwracają uwagę na nazwę także wtedy, gdy pojawisz się na promocyjnych targach, gdy kupują produkt w sklepie lub gdy zobaczą szyld na fasadzie Twojej firmy. Masz tylko jedną szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, więc jeśli naming firmy ma być pierwszą rzeczą, którą widzą potencjalni nabywcy, warto starannie i profesjonalnie podejść do tego wyboru.

 

Jak wybrać idealne nazewnictwo firmy?

Aby wybrać nazwę firmy, warto wziąć pod uwagę kilka warunków. Szczególnie interesujący jest naming, który:

  • jest krótki, prosty i kreatywny;
  • jest łatwy do zapamiętania;
  • można go łatwo przeliterować;
  • jest unikalny i dostępny.

Aby nazewnictwo firmy było jeszcze lepsze, dobrze byłoby też powiązać je z zakresem działalności. Dlatego proces tworzenia namingu wymaga czasu i przemyślanych decyzji. Kiedy zbierzemy od Ciebie podstawowe dane, skupimy się na kreacji nazwy, która będzie chwytliwa, stosunkowo łatwa do zapamiętania i będzie wyróżniać się na tle konkurencji.

 

Naming firmy – nasze usługi

Chciałbyś założyć firmę lub opracowałeś produkt i szukasz teraz odpowiedniej nazwy? Z łatwością znajdziemy dla Ciebie to, czego potrzebujesz. Nasz kreatywny i doświadczony zespół pomoże Ci znaleźć odpowiednią markę. Jeśli masz już jakiś pomysł, my przeprowadzimy wstępne badania, aby sprawdzić, czy wymyślona nazwa jest wolna. Jeśli żądana nazwa firmy została już zajęta, zaproponujemy alternatywy.

Znajdziemy odpowiedni naming, który jest nie tylko unikalny, ale również reprezentuje Twoją firmę, usługę lub produkt w sposób zorientowany na grupę docelową. Najważniejsze w naszych działaniach jest to, że Twoi klienci i partnerzy biznesowi będą mogli łatwo zapamiętać nazwę, a także bez problemu ją wymówią. Sprawimy, że nazwa Twojej firmy będzie budzić tylko pozytywne skojarzenia i od razu kojarzyć się z Twoją branżą. Dobrze dobrany naming to wstęp do kompleksowego opracowywania  wizerunku marki.

 

Branding zaczyna się od nazwy

Stworzenie odpowiedniego nazewnictwa firmy jest ważną strategicznie i podstawową decyzją w procesie jej zakładania. Dobrze dobrany naming reprezentuje to, za czym się opowiadasz. Nazwa Twojej firmy będzie widoczna na wszystkich Twoich produktach i opakowaniach oraz będzie punktem odniesienia dla całej strategii marki. Dlatego nie można nie doceniać znaczenia silnej marki. Dobry naming pomoże ludziom zidentyfikować jakość Twoich produktów lub usług i zapamiętać je, a źle dobrane nazewnictwo zostanie szybko zapomniane i zignorowane.

Budowanie strategii marki zależy od posiadanego wizerunku Twojej firmy, który klient może zrozumieć i z którym może wchodzić w interakcje. Tworzenie tożsamości marki, która będzie się utrzymywać na rynku, zaczyna się od posiadania wiarygodnej nazwy. Zainwestowanie czasu i zasobów w wybór odpowiedniej nazwy firmy będzie miało ogromne znaczenie na przyszłość, dlatego warto zaufać w tej kwestii profesjonalistom. W PG Branding inspirujemy się wieloma dziedzinami, aby stworzyć nazwę firmy, która pozostanie z Tobą na długo.

 

 

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT