fbpx

Doradztwo
brandingowe

Sprawdzamy, jak działa marka i sugerujemy możliwe zmiany

Na czym polegają konsultacje brandingowe?

Silna pozycja marki na rynku niestety nie jest uzyskiwana na zawsze. Zaniedbanie kwestii związanych z brandingiem lub po prostu wzmocnienie konkurencji mogą skutkować kryzysem w zakresie podtrzymywania zainteresowania dotychczasowych klientów i pozyskiwania nowych. Co wtedy robić? Doskonałym pomysłem jest zasięgnięcie opinii ekspertów. Doradztwo brandingowe to usługa, która pozwoli Ci odświeżyć swoją markę i ponownie wzbudzić zainteresowanie konsumentów.

 

Zauważyłeś, że Twoja marka przestała być intrygująca, świeża, „na czasie”? Odpowiedź na komunikację marketingową jest niezadowalająca? Najczęściej oznacza to, że nadszedł czas na poważne zmiany. Nie ma w tym nic dziwnego, że marka po pewnym czasie traci napędzającą ją parę i zaczyna powoli usuwać się w cień, przyćmiona przez nową, świeżą i atrakcyjną konkurencję. Świat nieustannie się zmienia, a wraz z nim oczekiwania konsumentów. Ciągłym modyfikacjom ulega też rynek i trzeba się naprawdę mocno starać, by nie wypaść z obiegu.

 

Spadające zainteresowanie marką nie jest jednoznaczne z wyrokiem śmierci na rynku. Właśnie dla takich firm jak Twoja stworzono konsultacje brandingowe. To zbiór działań obejmujący analizę obecnej sytuacji i przygotowanie na tej podstawie rekomendacji działań. Doradztwo brandingowe w PG Brand Reforming może obejmować również wdrożenie zalecanych zmian oraz weryfikację ich skuteczności. Wszystko kręci się wokół Twojej marki – jej wizerunku, komunikacji i oferty.

 

Doradztwo brandingowe – jak to robimy?

Współpracując z PG Brand Reforming, możesz liczyć na prawdziwie kompleksowe doradztwo brandingowe. Nasze rozwiązania zawsze są skrojone na miarę i poparte solidną analizą. Doradzamy, jak wybrnąć z przejściowych kłopotów, jak odświeżyć wizerunek i jak ponownie trafić do grupy docelowej. Sprawdzamy, czy konieczny jest całościowy rebranding, czy też jedynie delikatny lifting wizerunku. Jak to robimy?

człowiek czyta książkę przez szkiełko zwiększające

ETAP 1: ANALIZA PORÓWNAWCZA SYTUACJI BIEŻĄCEJ

Solidna analiza bieżącej sytuacji to prawdopodobnie najważniejszy etap konsultacji brandingowych. Zanim przejdzie się bowiem do rozwiązywania problemu, konieczne jest jego dokładne rozpoznanie. Specjaliści PG Brand Reforming korzystają ze starannie dobranych, sprawdzonych narzędzi i metod badań marketingowych w celu zebrania jak największej ilości rzetelnych informacji o marce oraz jej obecności na rynku. Wszelkie pozyskane dane są również dokładnie analizowane, co pozwala na uzyskanie wniosków stanowiących wyznacznik dla opracowania rekomendacji dla marki.

ETAP 2: OPRACOWANIE REKOMENDACJI

Efektem analizy sytuacji marki są konkretne rekomendacje. To właśnie na tym etapie zaczyna się kształtować wzór działań, które należy podjąć, by poprawić sytuację firmy. Doradztwo brandingowe może obejmować rekomendacje w różnym zakresie. Często uwzględnia też kilka scenariuszy działań, które następnie są omawiane wraz z klientem.

biurko z umieszczonymi dokumentami, obok stoją ludzie i patrzą na dane.

ETAP 3: WPROWADZENIE ZMIAN

Samo zdefiniowanie błędów i niedociągnięć oraz działań naprawczych nie przyniesie poprawy. Opracowane przez nasz zespół rekomendacje trzeba również wdrożyć. Dlatego konsultacje brandingowe nie obejmują wyłącznie teorii, ale również praktykę. Pomagamy firmom opracować dokładny plan wprowadzania zmian w życie i przejść przez wszystkie etapy jego realizacji. Wsparcie naszych specjalistów pozwala się upewnić, że wszystkie zalecenia będą odpowiednio zinterpretowane i zaimplementowane.

człowiek palcem dotyka interfejsu

ETAP 4: OCENA EFEKTYWNOŚCI

Ostatnim etapem jest weryfikacja. Dzięki temu sprawdzamy, czy dokonano poprawnej analizy, przyjęto słuszne założenia oraz wybrano właściwą ścieżkę postępowania. Dokonuje się tego poprzez sprawdzenie efektywności w zakresie osiągnięcia założonych na wstępie celów. Weryfikacja działań pozwala zamienić doradztwo brandingowe w proces ciągły i zaproponować kolejne ruchy w celu poprawy pozycji marki.

Doradztwo brandingowe – co zyskujesz?

Doradztwo brandingowe to metoda odświeżenia marki lub wykreowania jej od nowa w odniesieniu do aktualnej sytuacji rynkowej, potrzeb konsumentów i działań konkurencji. Korzystając z wiedzy naszych ekspertów, możesz przeprowadzić zmiany, które przywrócą Twojej firmie doskonałą pozycję i ponownie zwiększą jej zyski. Sukces wymaga stałej pracy nad marką, a konsultacje brandingowe pozwalają uzyskać świeże spojrzenie na prowadzone dotychczas działania i fachową opinię na temat właściwego postępowania. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej!

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT