fbpx

Badania
marketingowe

Efektywny research utwierdza nas w podejmowaniu słusznych decyzji co do dalszych kroków

Czym jest badanie marketingowe?

Prowadząc firmę, trzeba często podejmować decyzje, które mają ogromne znaczenie w kwestii tego, jak będzie ona odbierana. Wbrew pozorom zakradnięcie się do głów potencjalnych klientów i sprawdzenie, co myślą i czego potrzebują, nie jest bardzo trudne. Nie potrzeba do tego nadprzyrodzonych umiejętności – wystarczą rzetelnie przeprowadzone badania marketingowe. To sposób na zbadanie aktualnych trendów i wykrycie potrzeb, które wymagają zaspokojenia. Rozmaite metody badań marketingowych pozwalają też wybrać skuteczniejszy wariant danego elementu komunikacji, dopracować reklamę i jej narzędzia, a także zweryfikować, jak marka odbierana jest przez konsumentów.

 

Pod pojęciem „badanie marketingowe” mieści się wiele rodzajów działań i narzędzi. Łączy je cel obejmujący zebranie informacji na temat konsumentów i ich opinii, odczuć, potrzeb czy oczekiwań. Najczęściej celem badań marketingowych jest stworzenie możliwie najdokładniejszego obrazu w zakresie postrzegania danej kwestii, w celu podejmowania najtrafniejszych decyzji biznesowych i przygotowania wytycznych do postępowania w zakresie szeroko pojętego rozwoju marki. Procedura badań marketingowych może być zróżnicowana i powinna być każdorazowo dostosowywana do przedmiotu oraz celu dokonywanych analiz.

 

Rodzaje badań marketingowych – jak to robimy?

PG Brand Reforming to jeden z rynkowych liderów, jeśli chodzi o wspieranie rozwoju marek. Badania marketingowe stanowią bardzo ważny element naszej działalności. Są podstawą do tworzenia wytycznych w zakresie strategii marki, porównywania koncepcji związanych z jej designem, punktem wyjścia dla doradztwa brandingowego i wszystkich innych działań dążących do zbudowania silnego, odnoszącego sukcesy brandu. Stosujemy rozmaite metody badań marketingowych pozwalające uzyskiwać najbardziej miarodajne wyniki w określonych dziedzinach.

Analityk analizuje dane

1: DESKTOP RESEARCH

Desktop research to badanie marketingowe mające na celu przede wszystkim analizę konkurencji oraz trendów na rynku (również zagranicznych). Polega na badaniu działań innych firm z tej samej branży w celu wyciągnięcia stosownych wniosków. Ten rodzaj badania marketingowego obejmuje również opracowanie sugestii dotyczących optymalnych narzędzi marketingowych dla danego produktu lub usługi.

2: BADANIE TERENOWE

Badanie terenowe skupia się już na samych konsumentach. Stosujemy rozmaite narzędzia w celu identyfikacji grupy docelowej oraz jej wyróżników. Różne etapy badań marketingowych typu terenowego obejmują zarówno analizy ilościowe, jak i jakościowe. W tego rodzaju postępowaniu wykorzystuje się między innymi panele online, obserwację, wywiady pogłębione oraz grupy fokusowe. Ma to na celu jak najlepsze poznanie potencjalnego klienta, jego opinii, motywacji oraz wartości, które ceni.

zespół analizuje raporty badań marketingowych

3: AUDYT MARKI

Kolejnym rodzajem badania marketingowego jest audyt marki skupiony na działaniach firmy, która zleca jego przeprowadzenie. W ramach audytu analizuje się kondycję brandu oraz kierunki i tempo jej rozwoju w porównaniu do rynkowych trendów. Jego efekty obejmują graficzną analizę porównawczą oraz marketingową analizę marki.

4: BADANIE OPRACOWANYCH POMYSŁÓW

Badania marketingowe z realnymi konsumentami to najlepszy sposób na sprawdzenie, czy pomysły związane z rozwojem brandu są trafione. Komunikacja marki powinna być dostosowana do oczekiwań, wartości oraz potrzeb konsumentów. Ponadto bezwzględnie musi być dla nich zrozumiała i ciekawa. Dzięki narzędziom takim jak grupy fokusowe, ankiety ekspresowe, analiza semantyczna czy eye-tracking, można porównać kilka pomysłów związanych z rozwojem marki oraz zweryfikować, czy wybrana ścieżka jest słuszna. Tego typu procedura badań marketingowych zdecydowanie zwiększa skuteczność reklamy czy brandingu.

Badania marketingowe – dlaczego warto?

Odpowiednio dobrane metody badań marketingowych i solidnie przeprowadzane analizy to niezwykle pomocne narzędzia ułatwiające budowanie oraz rozwój marek. Wyeliminuj ryzyko i postaw na twarde dane, które pomogą Ci bliżej poznać konsumentów oraz dopasować do nich swój produkt i sposób jego prezentacji. Dzięki rzetelnym badaniom przeprowadzanym przez PG Brand Reforming, odniesienie sukcesu w biznesie jest znacznie prostsze. Powiedz nam, jakich informacji potrzebujesz, a pomożemy Ci je uzyskać!

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT