fbpx

Badania
marketingowe

Efektywny research utwierdza nas w podejmowaniu słusznych decyzji co do dalszych kroków

Oczym myślą potencjalni konsumenci? Jakie są aktualne trendy? Badania pozwalają nam znaleźć odpowiedzi na te pytania i umiejętnie z nich skorzystać.

Zrozumienie otoczenia potencjalnych konsumentów to jeden z kluczowych etapów pracy nad produktem. Analizujemy konkurencję i dowiadujemy się, co motywuje przyszłych odbiorców. Posiadamy wieloletnie i szerokie doświadczenie w wielu rodzajach badaniach marketingowych. Dbamy o to, aby wszystkie nasze projekty były poprzedzone solidnym resaerchem i badaniem terenowym.

Wykonujemy następujące badania marketingowe:

step

1: DESKTOP RESEARCH

To badanie, które określa zewnętrzne środowisko brandu. Sprawdzamy, jak wygląda rynek lub jego wybrany segment. Analizujemy działania konkurencji. Dowiadujemy się również o światowych trendach w danym obszarze. Na koniec znajdujemy najbardziej optymalne narzędzia marketingowe dla wybranego produktu lub usługi.

a) badanie konkurencji
b) badanie trendów zagranicznych

step

2: BADANIE TERENOWE

To etap poznawania konsumentów. Badamy ich motywacje i wartości, które kierują ich do działania. Sprawdzamy grupę docelową ilościowo i jakościowo, wykorzystując pełen zestaw narzędzi badawczych;

а) panele online
b) obserwacja
c) wywiady pogłębione oraz grupy fokusowe

step

3: AUDYT MARKI

Analizujemy kondycję brandu. Weryfikujemy, czy marka rozwija się zgodnie z aktualnymi trendami. Określamy:

a) graficzną analizę porównawczą
b) marketingową analizę marki

step

4: BADANIE OPRACOWANYCH POMYSŁÓW

Najlepsze pomysły to te pomysły, które podobają się konsumentowi. Dobra reklama jest czytelna, zrozumiana i doceniona przez odbiorców. Sprawdzamy, jak strategia i kreacja odbierana jest przez nabywców. Służą nam do tego takie narzędzia, jak:

а) grupy fokusowe
b) ankiety ekspresowe
c) analizę semantyczną
d) eye-tracking

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT