fbpx

Design marki

Kompleksowe tworzenie warstwy wizualnej brandu

Design marki – w jaki sposób komunikuje się marka?

Marka komunikuje się ze swoimi klientami na wiele sposobów – również poprzez stronę wizualną. Zapadające w pamięć logo, charakterystyczna kolorystyka, krój pisma czy unikalny layout materiałów marketingowych to elementy, które są niezwykle ważne w tworzeniu jej tożsamości i zdobywaniu rozpoznawalności. Design marki warto powierzyć specjalistom. To bowiem dziedzina, w której liczy się każdy detal. Ważne również, by elementy identyfikacji wizualnej idealnie oddawały ducha i wartości marki, a także były dopasowane do oczekiwań grupy docelowej.

Czym jest design marki i dlaczego jest tak ważny?

Design marki to wszystko to, co związane jest z jej identyfikacją wizualną. Jego bazą i osią zazwyczaj jest logotyp (logo) firmy. Czas stworzenie takiego projektu zależy od stopnia rozbudowania. Jeśli jest on duży wówczas czas może wydłużyć się nawet do kilku miesięcy. Jest to bowiem kluczowy element designu firmy, który musi być nie tylko estetyczny, ale również charakterystyczny, zgodny z profilem działalności firmy, jej wartościami, a także profilem grupy docelowej. Dobrze skonstruowany logotyp może być ogromnym atutem i ważnym narzędziem marketingowym. To znak graficzny, z którym identyfikowana jest cała marka i wszystko, co sobą reprezentuje. Dlatego jest tak istotny.

Logotyp to jednak zaledwie początek. Identyfikacja wizualna obejmuje też wiele innych elementów – np. określenie palety kolorów, elementów graficznych, czcionek, po ich określeniu przechodzi się do bardziej szczegółowych elementów. Spójny design wszystkich publikacji i elementów wizualnych związanych z marką ułatwia zdobywanie rozpoznawalności oraz kreowanie profesjonalnego wizerunku.

Design marki – jak to robimy?

Design marki to bardzo ważne narzędzie komunikacji. Musi być spójne ze wszystkimi elementami składającymi się na jej wizerunek i tożsamość. To znacznie więcej niż po prostu „ładne” logo. Na projektowanie elementów związanych z designem składa się wiele etapów i różnych rodzajów prac. Często jest to element tworzenia marki od podstaw lub też jej rebrandingu. Jak przebiega ten proces?

pg_brand-des_1

ETAP 1: ANALIZA

Pierwszym ważnym etapem w tworzeniu designu marki jest analiza. Bez niej niemożliwe będzie stworzenie właściwego loga oraz skonstruowania odpowiedniej identyfikacji wizualnej. Nasi specjaliści działają przede wszystkim w oparciu o strategię danej marki oraz wartości, które stara się ona przekazać. Dokładna analiza tych dwóch elementów oraz raportów trendów graficznych pozwala specjalistom wybrać właściwy kierunek, w którym dana marka powinna zmierzać. Pozwala to na stworzenie designu idealnego, który będzie ją finalnie definiował.

strategy_and_creative

ETAP 2: PRACA KONCEPCYJNA

Na tym etapie działań nasi specjaliści tworzą koncept identyfikacji wizualnej. Są to te elementy, które w przyszłości będzie wizytówką danej marki. Klient otrzymuje zwykle 3 lub 4 koncepcje, które oparte są na uprzednich analizach i strategii marki. Dodatkowo otrzymuje on rekomendowane kierunki rozwoju, prezentowane poprzez raporty i wizualizacje, które pozwalają wyobrazić sobie, jak może ewoluować dana identyfikacja wizualna marki.

pg_brand-des_3

ETAP 3: PROJEKTOWANIE

Trzecim, bardzo ważnym etapem całego procesu jest dopracowywanie wybranego przez klienta konceptu. Nasi specjaliści pracują nad ostatecznymi szlifami logotypu. Projektują także wszystkie elementy identyfikacji marki, takie jak np. kolor, kształt, typografia, wygląda opakowania itp. Następnie finalny projekt musi przejść istotną próbę, która zweryfikuje jego dalszą przyszłość na rynku.

test

ETAP 4: TESTY

Należy pamiętać, że skuteczny design marki ma przemawiać przede wszystkim do grupy docelowej. Dlatego zaleca się przeprowadzenie testów wybranych koncepcji, czyli przeprowadzenie badań konsumenckich. Jest to narzędzie pozwalające spojrzeć na projekty od strony potencjalnego klienta firmy, a także zidentyfikować ich słabe i mocne strony. Dzięki temu często można w jednoznaczny sposób wyłonić najlepszą spośród stworzonych koncepcji. Testy pozwalają także na naniesienie w projektach odpowiednich zmiany, które zwiększą przystępność, wiarygodność czy oryginalność danego projektu.

Profesjonalny design marki – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach silna marka to jeden z najważniejszych czynników sukcesu. Jej identyfikacja wizualna wraz ze strategią komunikacji to zaś elementy, które w największym stopniu stanowią o jej tożsamości i pozwalają się wyróżnić na rynku. Specjaliści z PG Branding nie tylko doskonale zdają sobie sprawę ze znaczenia designu marki. Mają również doświadczenie w realizacji udanych projektów dla firm zajmujących się działalnością na wielu polach. Dlatego pomogą Ci odnieść sukces! Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT