fbpx

Food photography –
fotografia żywności i jej znaczenie

Food photography – fotografia żywności i jej znaczenie

Ktoś mógłby sobie zadać pytanie, po co właściwie fotografować jedzenie? Odpowiedź jest prosta, ponieważ jest ono podstawą działania wielu firm. Fotografia żywności pozwala na właściwe wyeksponowanie produktu, co ma ogromne znaczenie przy budowaniu relacji z klientem i wzmacnianiu wizerunku marki.

ser oraz szynka

Komu i w czym fotografia żywności może pomóc?

 

Food photography będzie nieocenionym źródłem wsparcia dla wszelkich firm działających w branży gastronomicznej, spożywczej, handlowej, a także dla blogerów kulinarnych, wydawców książek i czasopism. Mówi się, że dobrze przygotowany posiłek powinien pobudzać nasze trzy zmysły. Po pierwsze musi dobrze smakować. Po drugie pięknie pachnieć. Po trzecie wyglądać apetycznie. Niestety w przypadku promocji żywności, do wykorzystania przeważnie zostaje nam tylko trzeci zmysł. Dlatego wykonanie atrakcyjnego zdjęcia pokarmu nie jest prostą sprawą. Musi ono pobudzać nasze emocje i uwydatniać aspekty, które w normalnych warunkach moglibyśmy zastąpić poprzez smak, zapach lub dotyk.

Fotografia żywności i szeroko rozumiana fotografia produktowa, to jedna z usług świadczonych przez naszą firmę. Wieloletnie doświadczenie, znajomość trendów i preferencji konsumenckich pozwala nam wydobyć z produktu to co najlepsze. Doskonale zdajemy sobie sprawę z siły przekazu, jaki niesie ze sobą fotografia. Ze względu na uwarunkowania rynkowe, szczególnie warte uwagi są zdjęcia produktowe tzw. packshot, które również wykonujemy w naszym studio.

płyn do vape
Food photography dla "Relakes"

Czym jest packshot i dlaczego warto się nim zainteresować?

 

Jedną ze świadczonych przez naszą firmę usług, są zdjęcia typu packshot. Packshot jest to zdjęcie o bardzo dobrej jakości, przedstawiające określony produkt. Głównym jego celem jest zaprezentowanie przedmiotu w taki sposób, aby jak najlepiej oddawał on wygląd, kształt, fakturę lub inne istotne elementy w zależności od rodzaju produktu. Fotografia żywności również doskonale się sprawdzi w tym przypadku.

Z uwagi na bezprecedensowy rozwój e-commerce w ostatnich latach, zdjęcia typu packshot odgrywają ogromną rolę w sprzedaży w sieci. Internet nie daje możliwości dotknięcia, przymierzenia lub przetestowania produktu, dlatego dobrej jakości zdjęcie jest podstawowym źródłem informacji o nim. Co więcej, w zdecydowanej większości to jakość i atrakcyjność zdjęcia zdecyduje o tym czy klient będzie chciał dowiedzieć się o naszym produkcie czegoś więcej, czy pójdzie do konkurencji.

wódka oraz potrawa
Food photography dla "Bulbash"

Food photography, a wizerunek marki

 

Jak wspomniano wcześniej, fotografia żywności może być bardzo pomocna przy tworzeniu wszelkiego rodzaju treści marketingowych. Jednak w przypadku niektórych firm, może ona okazać się bezcenna przy wzmacnianiu ich wizerunku. Rozpoznawalność marki w dużej mierze kreowana jest poprzez identyfikację wizualną, a profesjonalna fotografia żywności może być jej bardzo ważnym aspektem.

Wysokiej jakości zdjęcia, prezentujące potrawy lub produkty spożywcze, mogą być znakomitym impulsem do przyciągnięcia klientów. Restauracja z atrakcyjnym menu od razu zyskuje w oczach gości. Profesjonalne zdjęcie patelni z pysznie wyglądającym daniem, zwiększy szansę jej sprzedaży. Z kolei lodziarnia, może skutecznie zwiększyć swoją popularność poprzez smakowicie wyglądające fotografie lodów i deserów na witrynie. Wykorzystując fotografię żywności z pewnością mamy znacznie większe szanse na przyciągnięcie wzroku przechodniów. Fotografie żywności wykorzystujemy również w designie opakowań.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT