fbpx

Bonnie Prince

Szkocki duch walki okiełznany w butelce szkockiej whisky

Słyszeliście kiedyś o Bonnie Prince? To prawdziwy szkocki bohater. Na jego cześć stworzono whisky z jego pseudonimem.

Bonnie Prince, a tak naprawdę Charles Edward Stewart, to wybitna postać, która odznaczyła się w walce o niepodległość Szkocji od Anglii.  Był przywódcą buntu i żywą legendą ówczesnego regionalnego folkloru. Co ciekawe – pojawia się też tutaj polski wątek. Nasz bohater był prawnukiem Jana III Sobieskiego.

Zadanie stworzenia opakowania dla takiej marki było dla nas prawdziwym wyróżnieniem. Na butelce pragnęliśmy oddać ducha odwagi, dynamiki, legendy. Jednocześnie chcieliśmy nadać designowi lekkości, czytelności i przejrzystości. Celem nadrzędnym było stworzenie brandu, który będzie się wyróżniał pośród konkurencyjnych marek alkoholowych. 

Nie ma whisky Bonnie Prince bez samego Bonnie Prince. Dlatego najważniejszym elementem butelki jest rysunek samego bohatera. Nasza autorska ilustracja nawiązuje do portretów historycznych łącząc elementy malarstwa batalistycznego. Postawiliśmy na ciepłe kolory. Taka kolorystyka podkreśla bogaty, złotobrązowy odcień zawartości butelki. Całość etykiety to połączenie czasów zamierzchłych, tradycji, rzemieślniczej produkcji i autentyczności szkockiego ducha.

Usługi:

Packaging Design
Ilustracje

Klient:

Stilnovisti, Polska

Bonnie Prince image
Bonnie Prince image
Bonnie Prince image Bonnie Prince image
Bonnie Prince image
Bonnie Prince image

Usługi:

Packaging Design
Ilustracje

Klient:

Stilnovisti, Polska

Other works

Take a look at our other projects:

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT