fbpx

Tworzenie marek

Skutecznie budujemy narzędzia biznesowe

Co zyskasz, dzięki silnej marce?

Silna marka ma w dzisiejszych czasach ogromną wartość. Jednak jak od podstaw stworzyć brand, który cieszy się zaufaniem klientów? Jak konkurować z obecnymi liderami branży, którzy często mają przewagę w postaci długoletniej obecności na rynku. Nie ma jednej trafnej odpowiedzi na te pytania, ponieważ każda firma i branża jest inna. Jedno jest jednak pewne – inwestując w profesjonalne tworzenie marki, zapewniasz sobie największe szanse na sukces.

Na czym polega tworzenie marki?

Tworzenie marki to bardzo złożony proces. Składa się na nią bowiem wiele elementów. To znacznie więcej niż rozpoznawalna nazwa i logo! Za najlepszymi markami stoi doskonale przemyślany koncept. Ich wizerunek i sposób komunikacji są spójne, a jednocześnie wywołują konkretne emocje i skojarzenia. Silna marka sprzedaje znacznie więcej niż produkt lub usługę. Zawsze stoi za nią jakaś wartość dodana. Klient wybierając produkt danej marki, niekoniecznie kieruje się jego parametrami czy osiągami, ale tym, jak wpłynie on na jego wizerunek, samopoczucie lub utożsamianie się z konkretnym stylem życia czy grupą społeczną. To dlatego budowanie marki firmy jest tak trudne, a jednocześnie ciekawe.

Jakie są etapy projektowania marki?

Firmy, które współcześnie uważane są za najlepsze, najbardziej rozpoznawalne marki, często rozwijały się organicznie. Dzisiejszy rynek wygląda jednak zupełnie inaczej niż ten sprzed kilkudziesięciu lat. Dlatego budowanie marki firmy należy rozpocząć nawet jeszcze przed założeniem działalności gospodarczej. W przeciwnym razie Twoja oferta najprawdopodobniej zginie na silnie nasyconym rynku. Jakie etapy obejmuje projektowanie marki?

Marketer analizuje raporty podczas tworzenia nowej marki.

ETAP 1: ANALIZA

Przed rozpoczęciem procesu budowania wizerunku firmy oraz tworzenia marki produktu, istnieje kluczowy krok, który stanowi podstawę dla całego procesu. To właśnie ten krok pozwala stworzyć solidne fundamenty pod późniejszą ekspansję. Owa fundamentacja polega na dokładnym zdefiniowaniu tego, co zamierzasz oferować oraz kto jest twoim potencjalnym odbiorcą. To wyznacza początkowy kurs i kierunek działania, który pozwoli ci skutecznie zaistnieć na rynku.

Niezwykle istotne jest zrozumienie tego, co wyróżnia twoją ofertę na tle konkurencji – nazywane często unikalną propozycją sprzedażową (USP – unique selling proposition). To właśnie to unikalne wyróżnienie pozwoli potencjalnym klientom zrozumieć, dlaczego powinni wybrać właśnie twoją firmę lub produkt spośród dostępnych na rynku opcji. Jednak by osiągnąć sukces, potrzebujesz nie tylko wyjątkowej oferty, ale także umiejętnie dostosowanej do oczekiwań rynku.

Wprowadzenie wiedzy na temat odbiorców jest kluczowe. Dokładnie określ sylwetkę idealnego klienta, zrozum, jakie są jego potrzeby, preferencje oraz problemy. Analiza konkurencji również odgrywa kluczową rolę. Poznanie działań i strategii konkurencji pozwala zidentyfikować luki w rynku, na które możesz się skoncentrować oraz wyznaczyć obszary, w których możesz się wyróżnić.

To dopiero posiadając taką dogłębną wiedzę możesz przystąpić do projektowania skutecznej marki. Wiedza ta jest podstawowym narzędziem, na którym opiera się proces tworzenia identyfikacji wizualnej, komunikacji i budowania wartości, które przyciągną klientów i wyznaczą twoją pozycję na rynku. Dlatego właśnie kształtowanie marki zaczyna się od wnikliwej analizy, a dopiero potem przechodzi do kreowania wizualnej i komunikacyjnej tożsamości.

Więcej na temat badań marketingowych link

Dyrektor Kreatywny analizuje trendy podczas projektowania nowej marki

ETAP 2: POZYCJONOWANIE MARKI

Uzbrojenie w odpowiednie informacje pozwala przejść do wstępnego projektowania marki – jej głównych założeń, tożsamości, wizji, wartości, celów czy detali wizerunku. Ważne, aby znaleźć miejsce na rynku, w które wpisze się dany brand. Wszystkie decyzje podejmowane na tym etapie powinny być bazowane na wynikach przeprowadzonych wcześniej analiz i badań.

Pozycjonowanie marki to proces strategicznego definiowania i kreowania pożądanej pozycji marki w umyśle klientów na tle konkurencji. Jest to starannie zaplanowany wysiłek mający na celu ukształtowanie wizerunku marki w taki sposób, aby była ona postrzegana jako wyjątkowa, wartościowa i pożądana w oczach swoich grup docelowych.

To właśnie poprzez pozycjonowanie marki firma stara się zająć określone miejsce w umyśle konsumentów, które jest związane z określonymi cechami, korzyściami lub wartościami. Chodzi o to, aby w odpowiednim kontekście pojawiała się nazwa marki lub charakterystyczne elementy wizualne, które wywołują skojarzenia z unikalnymi aspektami marki.

Pozycjonowanie odzwierciedla to, jak marka chce być postrzegana w porównaniu do konkurencji. To kreuje jej tożsamość i osobowość, a także wpływa na wybór i preferencje klientów. Może być kojarzone z umieszczeniem marki w określonym segmencie rynku lub związane z pewnymi cechami, takimi jak jakość, innowacyjność, zrównoważoność czy przystępność cenowa.

W rezultacie, pozycjonowanie wpływa na sposób, w jaki klienci widzą markę, jak ją odbierają i jak podejmują decyzje zakupowe.

Więcej na temat pozycjonowania marki link

Zdjęcie metaforycznie ilustruje naming

ETAP 3: NAMING

Tworzenie wizerunku marki to złożona kwestia, ale na pewno nie można pomijać znaczenia jej nazwy. Naming polega na opracowaniu idealnej nazwy dla marki, linii czy produktu. To kluczowy element, który powinien być spójny z tożsamością brandu i jego unikalnymi cechami.

Naming” to proces tworzenia i wybierania odpowiedniej nazwy dla marki, produktu, firmy, usługi lub projektu. Jest to istotny krok w procesie budowania wizerunku i identyfikacji, ponieważ nazwa stanowi pierwszy punkt kontaktu z klientami i potencjalnymi odbiorcami. Poprzez nazwę można wyrazić charakter marki, jej wartości, działalność lub unikalne cechy.

W procesie „naimingu” ważne jest, aby znaleźć nazwę, która będzie łatwo zapamiętywana, unikalna, zrozumiała i pasująca do przekazu marki. Nazwa może być oparta na różnych koncepcjach, takich jak połączenie słów, neologizmy, akronimy, słowa związane z dziedziną działalności lub cechy produktu.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat link

Grafik kreuje projekt graficzny

ETAP 4: TWORZENIE WIZERUNKU FIRMY

Następnie wokół nazwy i tożsamości firmy buduje się pozostałe elementy jej wizerunku. Mogą to być slogany, jej historia, elementy identyfikacji wizualnej, takie jak logo czy design opakowania, a także wiele innych. Na tym etapie powstają konkretne projekty, a klient ma do podjęcia wiele ważnych decyzji. Tworzy się design marki i dopracowuje wszelkie szczegóły. Są to podstawy do budowania strategii marki oraz jej komunikacji.

Profesjonalne budowanie marki – dlaczego warto?

Tak naprawdę projektowanie marki to dopiero początek. Jest to jednak sposób na stworzenie niezwykle silnej podstawy, która pomoże jej wkroczyć na rynek. Starannie określona tożsamość, przemyślana komunikacja marki, wyrazisty wizerunek i unikalne cechy, które odróżniają ją od innych, pozornie podobnych ofert to w dzisiejszych czasach jedne z najważniejszych kroków do sukcesu.

Doskonale wiemy, że tworzenie własnej marki to skomplikowany i nierzadko żmudny proces. Wiemy jednak również, jak sprawić, by był skuteczny. Jeśli chcesz wprowadzić nowy produkt na rynek, stworzyć coś zupełnie nowego lub, np. wzmocnić markę osobistą, skontaktuj się z nami! Zaufaj ekspertom z ogromnym doświadczeniem i pasją tworzenia. Wspólnie zadbamy o Twój sukces!

Tworzenie marek to proces wymagający zaangażowania, wiedzy i doświadczenia. W dzisiejszym konkurencyjnym świecie, gdzie marki odgrywają kluczową rolę warto zainwestować w profesjonalne tworzenie marki. W PG specjalizujemy się w kompleksowych usługach: strategie pozycjonowania marki, naming oferta, etapy budowania marki, pozycjonowanie marki w internecie, strategia brandingowa, czy strategia pozycjonowania produktu. Oferujemy dopasowane strategie, które pomogą Ci wyróżnić się na rynku i zdobyć zaufanie klientów.

Nasza oferta obejmuje wszystkie kluczowe etapy budowania marki, rozpoczynając od analizy rynku i konkurencji. Dzięki takim badaniom dowiesz się, jakie są unikalne cechy Twojej oferty i jak skutecznie dotrzeć do docelowej grupy klientów. Nasze strategie pozycjonowania marki pozwolą Ci znaleźć odpowiednie miejsce na rynku i wypracować wartości, by tworzenie marki ostatecznie przyciągnęło klientów.

Naming oferta, naming marki – tutaj również czujemy się ekspertami. Tworzenie marki, w tym tworzenie nazwy powinno doskonale oddawać tożsamość produktu lub usługi. Wiemy, że jeżeli chodzi o tworzenie marki od podstaw, również to właśnie naming jest naszą mocną stroną. Mamy na pokładzie doświadczonych copywriterów, dyrektorów kreatywnych, którzy mają na koncie setki wymyślonych udanych nazw.

Po etapie namingu, w procesie tworzenie marek, przystępujemy do kreowania pełnego wizerunku. Projektujemy logotypy, doszlifowujemy slogany, rozwijamy identyfikację wizualną. Nasza firma brandingowa PG zajmuje się całym procesem kompleksowo. Specjalizujemy się również w rebrandingu, jeżeli potrzebujesz odświeżenia lub zmiany obecnego wizerunku swojego brandu.

W dzisiejszych czasach obecność w internecie gra niezwykle istotną rolę dla sukcesu marki. Z tego powodu oferujemy strategie pozycjonowanie marki w internecie, które pomogą Ci zdobyć widoczność i wysoką pozycję online. Tworzenie marki to również dbanie o obecność marki w sieci.

Gdy tworzysz markę od podstaw lub też potrzebujesz wsparcia w istniejącym już projekcie, dedykowany zespół PG jest gotowy, żeby wesprzeć Cię niezależnie od tego, jakie to etapy budowania marki.

Jeśli marzysz o tym, by Twoja marka stała się rozpoznawalna, ceniona i odniosła sukces, skorzystaj z naszej ekspertyzy w dziedzinie tworzenie marek. Jesteśmy doświadczonym partnerem, z wieloma sukcesami na rynku polskim i zagranicznym. Wiemy, jak wprowadzać strategie pozycjonowania marki, strategie pozycjonowania produktu, czy też pozycjonowanie marki w internecie. Szeroko pojęta strategia brandingowa to coś, czym zajmujemy się od kilkunastu lat. Tworzenie marki to nasza pasja, a największą satysfakcję daje nam sukces marki, którą budujemy.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Aby obejrzeć więcej naszych projektów, przejdź do zakładki z portfolio lub pobierz prezentację link.

Inne uslugi

Zobacz nasze inne usługi:

icon

Badania marketingowe

Badanie marketingowe to kluczowy element niemal każdego projektu. Sprawdzamy, co naprawdę myślą konsumenci i co kieruje ich decyzjami zakupowymi. Analizujemy wyniki i przekładamy to na realna działania, które dają rzeczywiste efekty.

Dowiedz się więcej
icon

Tworzenie marki

Zajmujemy się budowaniem marek od podstaw, jak i przekształcamy brandy już istniejące. Za cel stawiamy sobie tworzenie bestsellerów na rynku

Dowiedz się więcej
icon

Design marki

Kompleksowo budujemy pełen wizerunek marki. Dbamy szczególne o to, by wyróżnić się spośród produktów i usług konkurencji. Stawiamy na realne przyciągnięcie uwagi konsumentów.

Dowiedz się więcej
icon

Komunikacja marki

Spójność strategii i kreacji w komunikacji marki jest niezwykle ważna. To powód, dlaczego najpierw opracowujemy silną bazę strategiczną, by potem uzupełnić ją nieszablonową kreacją. Na koniec pracujemy nad niestandardowymi pomysłami egzekucji na promocję.

Dowiedz się więcej
icon

Strategia marki

Pierwszym krokiem dobrej strategii jest ustalenie celów biznesowych marki. Po ustaleniu tych punktów przygotowujemy, krok po kroku, szczegółowy plan realizacji tych zadań.

Dowiedz się więcej
icon

Doradztwo brandingowe

Wiemy, jak najlepiej stworzyć produkt i wprowadzić go na rynek. Badamy, w jaki sposób zwiększyć lojalność wobec marki. Analizujemy obecną sytuację marki na rynku i doradzamy, jak przekonać do niej konsumentów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT