fbpx
Santa

Santa

Marka korporacyjna grupy SANTA

Celem projektu było opracowanie jednolitej marki dla całego holdingu grupy SANTA. Marka miała pełnić rolę komunikacji z pracownikami, partnerami i państwem. 

Grupa SANTA do tej pory to szereg marek działających w ramach jednego systemu korporacyjnego. Morze Rosyjskie, Santa Bremor, Savushkin Product, Santa Rest, Santa Invest, Santa Moldova, Santa Ukraine, Santa Impex i około 10 innych jednostek biznesowych nie były ujednolicone pod względem wizualnym i wartościowym. Naszym zadaniem było stworzenie spójnej identyfikacji wszystkich podmiotów grupy. 

Prace nad tak dużym projektem rozpoczęliśmy od szerokich badań terenowych. Aby zminimalizować ryzyko braku akceptacji wewnątrz holdingu, zdecydowaliśmy się na badania z pracownikami i kadrą kierowniczą. Zespół PG Reforming przeprowadził 50 pogłębionych wywiadów z kluczowymi menedżerami najwyższego szczebla i otrzymał około 300 kwestionariuszy od pracowników. Wyniki tych badań dały nam podstawę do opracowania całościowej platformy marki, misji, wizji, szeregu wartości i kluczowej roli grupy.

Klient:

Grupa SANTA

Usługa:

Corporate Identity

Santa image

Wielu pracowników podczas wywiadów podkreślało wartości niekończącej się ambicji i wiary w nieograniczone możliwości. Dało to nam podstawę do stworzenia istoty marki – “Nasze możliwości są nieograniczone”. Przy pracy nad designem kierowaliśmy się minimalizmem, przy jednoczesnym uwzględnieniu włączenia metafor pozytywnych znaczeń. 

W logotypie w literze “A” jest ukryty szczyt góry pod kątem 117⁰. Postawiliśmy na niebieski korporacyjny kolor. 

Na podstawie zaakceptowanego znaku opracowaliśmy jeden z najbardziej szczegółowych brand book’ów, jaki powstał w historii PG Reforming. Projekt trwał 1,5 roku. Grupa SANTA korzysta aktywnie z nowej identyfikacji od 2018 roku.

Santa image
Santa image
Santa image
Santa image
Santa image
Santa image
Santa image
Santa image Santa image Santa image Santa image
Santa image

Klient:

Grupa SANTA

Usługa:

Corporate Identity

Inne prace

Zobacz nasze inne realizacje:

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT