fbpx
Cafe Primero

Cafe Primero

Nowy wizerunek kawy

Café Primero to produkt istniejący na rynku od wielu lat. Zadaniem zespołu PG było odświeżenie wizerunku marki.

Kategoria, w której znajduje się marka, to rynek kaw łatwo dostępnych cenowo. Przeprowadzony audyt pokazał, że istnieje rozbieżność pomiędzy wzornictwem, kategorią cenową oraz pozycjonowaniem brandu. Dodatkowo zauważono niejednorodność wzorów różnych produktów (SKU). Badania jasno pokazały niespójność koncepcji, a co za tym idzie – brak rozpoznawalności na sklepowych półkach.

Po konsultacjach z Klientem zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie pracy od 2 etapów badawczych. Pierwszym z nich był desk research polegajacy na audycie aktualnej pozycji marki w kontekście analizy konkurencji i porównania z trendami w danym regionie. Drugim etapem poszukiwań były jakościowe badania odbiorców.

Klient:

LLC "EVROTORG"

Usługa:

Packaging Design
Rebranding

Cafe Primero image
Cafe Primero image

Dokładne analizy, badania, odpowiednio stawiane pytania, dały nam konkretne odpowiedzi. Odkryliśmy chęć odbiorców do otrzymania wizerunku lepszej jakości w danej kategorii cenowej i produktowej marki. Picie kawy dla konsumentów jest rytuałem. Oczekują dobrej kawy i dobrze zaprojektowanego opakowania.

Wyniki badań wskazały nam konieczność redesignu opakowania. Projektując nowy design cały czas pamiętaliśmy o głównych założeniach danej kategorii. Naszym zadaniem było stworzenie opakowania, które wyróżni się na półnce, ale jednocześnie zachowa odpowiednią percepcję cenową.

Postawiliśmy na jasne kolory. Opakowaniom dodaliśmy lekkości, odejmując im ciemne cienie czcionek. Obok ziaren pojawiła się filiżanka kawy. Zmieniliśmy również ikonografię oraz odświeżyliśmy tło.

 

Cafe Primero image
Cafe Primero image
Cafe Primero image
Cafe Primero image
Cafe Primero image

Klient:

LLC "EVROTORG"

Usługa:

Packaging Design
Rebranding

Inne prace

Zobacz nasze inne realizacje:

Jeżeli chcesz nawiązać z nami współpracę, skontaktuj się z nami. Do każdego briefu podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się odpowiadać jak najszybciej na każde pytanie.

Zacznijmy pracę!

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i kolejne briefy. Do każdego z nich podchodzimy z odpowiednią uwagą. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów współpracy.

KONTAKT