Marka korporacyjna dla koncernu SANTA

Russkoje morje, Santa Bremor, Savushkin Produkt, Santa Rest, Santa Invest, Santa Moldova, Santa Ukraine, Santa Impex i inne 10 biznes unitów istniały jako jeden system, ale nigdy nie były takie same na poziomie wizualnym i wartościowym. Zadaniem projektu było opracowanie marki korporacyjnej dla holdingu, która później komunikowałaby się z pracownikami, partnerami, państwem.

W celu opracowania i wdrożenia jednolitego systemu identyfikacji wizualnej bez wywoływania odrzucenia przez pracowników holdingu, zespół PG zjednoczył pracowników SANTA oraz kierownictwo przez badanie jakościowe. Realizowaliśmy 50 pogłębionych wywiadów z kluczowymi menedżerami i otrzymano około 300 kwestionariuszy od innych pracowników.

Na podstawie tych badań została opracowana platforma marki, misja, wizja, wartości i kluczowa metafora marki.
Istota marki powstała na podstawie wywiadów pogłębionych z pracownikami koncernu -„nasze możliwości są nieograniczone”. „Pracując nad przejściem tej metafory do projektowania, ograniczyliśmy się do kierunku minimalizmu i musieliśmy stworzyć grafikę, która ma wiele pozytywnych znaczeń”- mówi art-dyrektor firmy PG.

Góra, droga rozciągająca się na odległość, dach domu, strzała. Co ty widzisz na znaku?
W logo litery „A” i górna strzałka są zbudowane pod pewnym kątem 117⁰, tworząc szczyt góry. Korporacyjny niebieski kolor jednoczy powiązane marki z biznes unitami holdingu, które używały tego koloru w taki czy inny sposób.

W oparciu o zatwierdzone logo agencja opracowała jeden z najbardziej szczegółowych brandbooków, jakie kiedykolwiek powstawały w studiu. Projekt trwał 1,5 roku i wreszcie w 2018 r. został wdrożony do wszystkich biznes unitów holdingu.

Jego wynikim jest aktywnie i spójne wykorzystywanie nowej Corporate Identity w koncernie SANTA.

Dziękuję za uwagę!

Portfolio

Zobacz przykłady najlepszych prac powstałych
w naszym studiu!

PG Branding Team

Szukasz kreatywnego partnera? Napisz do nas!

* Wszystkie pola są wymagane!

Kontakt

  1. Adres
    Royal Wilanów, F. Klimczaka 1, Bee Creative, 02-779 Warszawa
  1. Biuro
    ‭+48 602 386 424‬

Nasze portfolio

Pobierz nasze portfolio, aby zobaczyć przykłady najlepszych prac stworzonych przez nasze studio. Zostawiając swoje dane osobowe zgadzasz się na otrzymywanie ofert handlowych od naszego studio.
[contact-form-7 404 "Not Found"]