Movel

Mogilevliftmash – jeden z liderów w dziedzinie produkcji wind i dźwigów. Po zdobyciu znaczącego udziału w rynku krajów b. ZSRR firma miała wszelkie podstawy do tego, aby zastanowić się nad wejściem na nowe rynki eksportowe (Europa Środkowa i Zachodnia). Postawiono przed nami zadanie stworzyć markę handlową dla eksportu. Wyszczególniliśmy przesłanki dla rozwoju projektu po tym, jak przeprowadziliśmy badanie cross-kulturowe oraz badanie firmowej percepcji projektu.
Na podstawie zgromadzonych danych firma zajęła się opracowaniem platformy komunikacyjnej marki oraz kreowaniem nazwy. Sformułowaniem łączącym istotę marki zostało „wysokość pod kontrolą”, natomiast, na etapie nazewnictwa zaproponowaliśmy 14 ekspertom z różnych dziedzin ocenić 10 opcji nazwy firmowej. Nazwa nowej marki – Movel, skrót od angielskiego „move” („ruch”) oraz „lift”.
Logo marki bezpośrednio odzwierciedla zdolność firmy do panowania nad wysokością. Jego elementem kluczowym stały się windy tworzące literę M, która łączy w sobie wiele istotnych symboli: Movel, Mohylew, Mogilevliftmash, Mobilność.

Wynik

Po opracowaniu nowej marki przeszliśmy do etapu doradztwa brandingowego, na którym omawiano zalecenia dotyczące pracy nad nowa marką na pięciu płaszczyznach – produktowej, wartościowej , graficznej, komunikacyjnej, semantycznej. Obecnie projekt jest na etapie wdrożenia.

Dziękuję za uwagę!

Portfolio

Zobacz przykłady najlepszych prac powstałych
w naszym studiu!

PG Branding Team

Szukasz kreatywnego partnera? Napisz do nas!

* Wszystkie pola są wymagane!

Kontakt

  1. Adres
    Royal Wilanów, F. Klimczaka 1, Bee Creative, 02-779 Warszawa
  1. Biuro
    ‭+48 602 386 424‬

Nasze portfolio

Pobierz nasze portfolio, aby zobaczyć przykłady najlepszych prac stworzonych przez nasze studio. Zostawiając swoje dane osobowe zgadzasz się na otrzymywanie ofert handlowych od naszego studio.
[contact-form-7 404 "Not Found"]