Daloni

Niektóre produkty od razu przywodzą na myśl bardzo wyraźne skojarzenia. Jak słyszymy słowo „mąka”, nasz umysł zaczyna rysować pełne ciepła obrazy rodzinnego domu, czułych rąk mamy, pysznych wypieków babci.
Piekarnia Klimowicka SA dokłada wiele wysiłku, aby mąka, której na codzień używamy w kuchni wyróżniała się doskonałą jakością. Lecz pierwsze spotkanie z produktem odbywa się w sklepie, nie w kuchni, opakowanie i nazwa odgrywają dużą rolę w kreowaniu jego pozytywnego wizerunku. naszym zadaniem było opracowanie nazwy i designu, które potrafiłyby jeszcze w sklepie wywołać skojarzenia z przyjemnymi i znanymi obrazami, podkreślić jego jakość i tradycję.
W drodze opracowania odpowiedniej nazwy postanowiliśmy skupić się bezpośrednio na procesie, nie na skutku. Stąd pojawiła się nazwa Daloni, co po białorusku znaczy dłonie, którymi się zagniata i formuje ciasto, które dotykają białej zwiewnej mąki, które stanowią symbol troski.
Aby nie odciągać uwagi od nazwy, która sama w sobie jest bardzo wyrazista, logo zostało wykonane w minimalistycznym stylu. Wzmocnić obraz samego produktu udało się za pomocą designu opakowania – przytulna wiejska chatka, gdzie zapewne właśnie teraz, gospodyni w oprószonym mąka fartuchu piecze aromatyczny chleb.

Wyniki

Zarówno nazwa produktu jak i design opakowania zostały docenione przez docelowych odbiorców podczas sesji grup fokusowych. Produkt w nowym opakowaniu świetnie odnalazł się na półce.

Dziękuję za uwagę!

Portfolio

Zobacz przykłady najlepszych prac powstałych
w naszym studiu!

PG Branding Team

Szukasz kreatywnego partnera? Napisz do nas!

* Wszystkie pola są wymagane!

Kontakt

  1. Adres
    Royal Wilanów, F. Klimczaka 1, Bee Creative, 02-779 Warszawa
  1. Biuro
    ‭+48 602 386 424‬

Nasze portfolio

Pobierz nasze portfolio, aby zobaczyć przykłady najlepszych prac stworzonych przez nasze studio. Zostawiając swoje dane osobowe zgadzasz się na otrzymywanie ofert handlowych od naszego studio.
[contact-form-7 404 "Not Found"]